Англомовні безкоштовні електронні бази

Назва Адреса Додаткова інформація
Internet Archive https://archive.org/ Містить понад 3 млн. текстів, 1 млн. відео і аудіозаписів.
Бібліотека Університету Аделаїди https://www.adelaide.edu.au/
library/news/list/2020/01/07/
ebooksadelaide-has-now-officially-closed
Тексти з літератури, філософії, релігії, історії та ін.

 

Bartleby https://www.bartleby.com/ Надає доступ до наукової та художньої літератури.
Open Library https://openlibrary.org/ Бібліотека творів класичної літератури, налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.
ERIC https://eric.ed.gov/ Інформаційний центр навчальних ресурсів (The Education Resources Information Center, ERIC), фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США, надає доступ до 1,5 мільйона бібліографічних записів – цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням, з яких приблизно чверть доступні у повнотекстовій версії.
OERSI
Лейбніцький інформаційний цент науки та технологій
https://oersi.org/resources/ Містить: понад 42.000 відкритих освітніх ресурсів; комбінований пошук серед національних та міжнародних репозитаріїв Open Education Resources закладів вищої освіти; міжмовний інтерфейс користувача (україномовна версія на етапі перекладу); міжмовний пошук за заголовками, ключовими словами та анотаціями (заплановано переклад пошукових термінів на українську мову); відкрите програмне забезпечення, доступні налаштування та багаторазове використання TIB AV-Portal – портал для розміщення наукових відео; понад 36 000 освітніх та наукових відеороликів, переважно з ліцензіями СС; Центр освітніх відео для вищої школи; міжмовний інтерфейс та пошук (англійська / німецька); стандартизовані метадані та семантичне збагачення; можливість постійного цитування: DOI / MFID, ORCID, ROA, EIDR; довгострокове архівування ; Розміщення матеріалів у відповідності до законодавства / управління ліцензіями.
Бібліотека конгресу США http://www.loc.gov/ Національна бібліотека Сполучених Штатів Америки та дослідницький підрозділ Конгресу США. Є найбільшим за площею книгосховищем та однією з найважливіших бібліотек світу.
Bibliomania – The Network Library.
Художня література
http://www.bibliomania.com/ Містить понад 2000 класичних текстів, книжкові замітки, біографії авторів, анотації до книжок і довідники, навчальні посібники тощо.