4-томне видання у подарунок

В останні дні лютого до нашої бібліотеки надійшло видання «Західно-Українська Народна Республіка. 1918-1923. Енциклопедія» в чотирьох томах. Такий подарунок ми отримали від Івано-Франківської обласної ради.

У супровідному листі від голови обласної ради пана Олександра Сича було зазначено: «Пропоноване енциклопедичне видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії ‒ доби Західно-Української Народної Республіки. Енциклопедія є результатом тривалих наукових студій і сучасного творчого осмислення фундаментальних процесів українського державотворення і соборності на початку ХХ століття, узагальнення здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії у вивченні даної проблеми за роки Незалежності України.

На великому і якісно новому джерельному матеріалі з вітчизняних і зарубіжних архівосховищ і наукових бібліотек, ураховуючи сучасні методологічні підходи й останні досягнення соціогуманітарних наук, автори видання ‒ науковці з Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Тернополя ‒ розглядають передумови революційного чину і Галичині, внутрішню і зовнішню політику ЗУНР, її збройну боротьбу і міжнародне становище, національні, соціально-економічні, культурні, етноконфесійні процеси в краї, партійно-політичну систему ЗУНР, її правову і законотворчу діяльність тощо. Велику увагу приділено повсякденному життю та побутові населення західноукраїнського регіону в 1918‒1923 роках, проспографічним аспектам історії ЗУНР, питанням історичної персоналістики і біографістики, відомим і маловідомим історичним постатям борців за українську державність, незалежність і соборність, висвтіленню різноманітних тем і сюжетів Енциклопедії за допомогою унікальних фотодокументів та оригінального, автентичного ілюстративного матеріалу».

Безумовно, представлене видання буде корисним для науковців та здобувачів університет, а також жителів нашої громади.

Висловлюємо щиру вдячність голові Івано-Франківської обласної ради й науковцям за наданий подарунок! Бажаємо мирного неба над головою, міцного здоров’я і подальших успіхів у всіх сферах діяльності!

З виданням можна ознайомитись у читальному залі бібліотеки.