Про бібліотеку

Історія

Бібліотека Луганського національного університету була створена одночасно з ДІНО – Донецьким інститутом народної освіти в 1921 році. Її фонд становив 3190 примірників. До вересня 2014 р. фонд бібліотеки налічував близько 630 тисяч примірників книг. Користувалося бібліотекою понад 16 тисяч читачів. Щорічна кількість книговидач – понад мільйон документів на рік. Приміщення бібліотеки було розташовано в 2-му навчальному корпусі університету, побудованому спеціально для бібліотеки, з урахуванням специфіки роботи. Обслуговували читачів на абонементі й у читальному залі. Крім того, бібліотека мала електронний читальний зал. Представлені відомості вказують на те, що бібліотека ЛНУ була однією з найбільших бібліотек м. Луганська.

Однак, у зв’язку з тимчасовою окупацією, основний фонд бібліотеки на сьогодні втрачено. Але ведеться робота з його відновлення. У цьому нам допомагають наші друзі і колеги, які надсилають електронні варіанти книг, підручників, посібників. Не залишили нас без підтримки й виші України, які допомагають друкованими варіантами підручників, посібників та ін.

Сьогодні бібліотека ЛНУ працює на території Старобільського факультету.

Бібліотека є універсальною, тобто багатогалузевою. Найбільш повно представлений фонд педагогічної літератури, а також літератури галузевої спрямованості факультетів і спеціальностей: філологічного, фізико-математичного, природничо-географічного, історичного, економічного та ін.