Зустріч з ветеранами АТО «Жива історія»

08.10.2021

Категорії: Новини

6 жовтня в бібліотеці університету відбулась онлайн зустріч з ветеранами АТО «Жива історія».

 Ця подія присвячена вшануванню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Участь у цій зустрічі взяли, з одного боку, ветерани АТО, які і сьогодні залишаються діючими військовослужбовцями, з другого ‒ студенти коледжів ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», а також представники навчально-наукового інституту економіки та бізнесу, факультету природничих наук.

Мета заходу полягала в гідному пошануванні героїзму та самопожертви воїнів, полеглих за суверенітет і територіальну цілісність України, формування активної громадянської позиції здобувачів.

Зустріч відкрив тимчасово виконуючий обов’язки ректора Олександр Бабічев, який наголосив на значущості подвигу героїв АТО за незалежність України у 2014‒2021 рр., відзначив важливість вшанування пам’яті полеглих за суверенітет і територіальну цілісність України. Не обійшов увагою і той факт, що в нашому університеті навчається значна кількість військовослужбовців, які були і є учасниками АТО/ООС.

На початку бесіди учасники вшанували пам’ять загиблих під гімн Небесної Сотні «Гей, пливе кача».

Далі зустріч була продовжена у вигляді невимушеної бесіди з ветеранами, що дозволило створити теплу атмосферу довіри. Такий діалог дозволив олюднити історію, зробити її живою. Із щемом в серці учасники згадували найболючіші моменти гарячих часів 2014‒2015 рр., особливо страшними для них виявилися втрати близьких друзів і товаришів по службі. Учасники відзначили, що найважливішою та найсуттєвішою для них є підтримка сім’ї, що дозволила їм витримати всі труднощі й негаразди під час бойових дій.

Зрозуміло, що охопити всіх студентів університетів під час однієї такої зустрічі неможливо й великий масовий захід не дозволить зберегти атмосферу довіри й спокою. Тому ми проведемо декілька таких зустрічей з ветеранами АТО та представниками інших структурних підрозділів нашого університету у найближчий час.

Бажаємо ветеранам-учасникам і всім військовослужбовцям міцного здоров’я і хай ваш янгол-охоронець завжди вас береже!

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!