Геній. Пророк. Поет усіх часів

9 березня наша країна відзначає річницю від дня народження українського генія ‒ Тараса Григоровича Шевченка.

Щорічно бібліотека ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» бере участь у низці загальноуніверситетських заходів, присвячених Шевченківським дням. Цього року в читальному залі бібліотеки організовано книжково-тематичну виставку «Геній. Пророк. Поет усіх часів». Для її організації із фонду бібліотеки підібрано видання сучасних шевченкознавців, які розкривають творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України. Серед представлених книжок для відвідувачів будуть дуже цікавими: нове видання твору Кобзаря «Гайдамаки» та наукове дослідження шевченкознавця Сергія Гальченка «Альбом Тараса Шевченка 1845 року», присвячене унікальній мистецькій пам’яті – другому із чотирьох подорожніх альбомів малюнків, у якому Т.Г. Шевченко – художник Київської археографічної комісії – робив малюнки аквареллю і сепією, зарисовки олівцем та фольклорні записи, подорожуючи містами і селами України упродовж кількох місяців 1845 року.

Книжкова виставка призначена вшанувати величну постать Кобзаря, дати можливість користувачам бібліотеки ще раз перечитати його безсмертні твори, відкрити для себе його живописний геній, допомогти глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну і величну долю.

Запрошуємо відвідати виставку, яка діятиме в читальному залі бібліотеки університету з 9 до 13 березня 2021 року!