Книга до 100-річчя університету

19 лютого 2021 року в бібліотеці відбулась презентація книги В. С. Курила, А. О. Климова, С. В. Савченка «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка : сторінки історії (1921–2021 рр.)», яку присвячено 100-річчю ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Це видання, яке увібрало столітню історію функціонування одного з найстаріших закладів вищої освіти Східної України. У книзі ґрунтовно проаналізовано основні етапи славетного шляху одного з лідерів освітньої галузі регіону, описано основні етапи цього процесу: створення (1 березня 1921 р.) Донецьких губернських педагогічних курсів, трансформація (1923 р.) в Донецький інститут народної освіти, присвоєння імені видатного українця – Тараса Шевченка (26 квітня 1939 р.), першу евакуацію (1942 р.) та відбудову (після деокупації у 1943 р.) Луганського (Ворошиловградського) державного педагогічного інституту (а з 21 вересня 1998 р. – університет) імені Тараса Шевченка; реорганізацію (28 березня 2008 р.) Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», другу евакуацію (2014 р.) та розбудову вишу на просторах Луганщини (у Старобільську, Кремінній, Рубіжному, Лисичанську) та в Полтаві.

Видання орієнтоване на широкий загал читачів, випускників різних часів, викладачів та студентів, усіх причетних до історії ЛНУ імені Тараса Шевченка та вважає його своєю Alma Mater.