21 лютого ‒ Міжнародний день рідної мови

21 лютого щорічно у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.

Святкування започатковано в 2000 році. Про „підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності” було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі.

У світі більш ніж 6 тисячам мов загрожує зникнення. ЮНЕСКО справедливо вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Цей день покликаний звернути увагу на мови, якими розмовляють меншини з менш ніж 10 тисячами осіб.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається зокрема в закладах освіти проводяться: дискусійні зустрічі, зустрічі з письменниками, фестивалі, диспути, книжкові виставки, мовні конкурси, літературні подорожі, презентації тощо.

Наша бібліотека також долучилась до відзначення цього свята. У читальному залі представлена тематична виставка „21 лютого ‒ Міжнародний день рідної мови”. На виставці репрезентовано підручники, навчальні посібники, довідники, словники тощо.

Перлиною виставки є новий український правопис, а також книги О. Абраменка, де в цікавій гумористичній формі автор представляє „100 експрес уроків української”. На виставці ще багато цікавого. Запрошуємо її відвідати!