10 грудня – День прав людини

16.12.2019

Категорії: Новини

10 грудня в усьому світі відзначають День прав людини.

Це міжнародне свято, яке відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

Цікавим є те, що «до поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов’язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

З нагоди цього дня в бібліотеці представлено тематичну книжкову виставку. На цій виставці представлено книги з різних видів права: адміністративного, цивільного, кримінального, земельного, господарчого, інвестиційного, митного та ін.

Безумовно, на виставці представлена Конституція України, книги з прав для дітей та підлітків, книг про те, як відстояти власні права.
Така виставка буде корисною студентам і викладачам, а також пересічним громадянам.

Запрошуємо відвідати виставку!