24 жовтня ‒ день ООН

24 жовтня в світі відзначають День Організації Об’єднаних Націй.


У День ООН відзначається річниця вступу в силу в 1945 році Статуту ООН. Організація офіційно з’явилася на світ з моменту ратифікації цього основоположного документа більшістю його учасників, в тому числі п’ятьма постійними членами Ради Безпеки.
24 жовтня відзначається як День ООН, починаючи з 1948 року. У 1971 році в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято.
На офіційному сайті ООН представлене послання її Генерального секретаря Антоніу Гуттеріша:
День Організації Об’єднаних Націй спонукає нас звернутися до незмінно актуальним ідеалам, закріпленим в її Статуті, який вступив в силу в цей день 74 роки тому.
На тлі глобальних потрясінь, що відбуваються в світі, Статут залишається нашою спільною моральною опорою.
У цей час вкрай різких змін діяльність Організації Об’єднаних Націй як і раніше зосереджена на вирішенні реальних проблем в інтересах реальних людей.
У своїй діяльності ми прагнемо до забезпечення справедливості в процесі глобалізації та закликаємо до рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату.
Ми наполягаємо на дотриманні прав людини і гендерну рівність і говоримо «ні» будь-яким проявам ненависті.
Ми прагнемо підтримувати мир, одночасно надаючи життєво важливу допомогу мільйонам людей, які опинилися в ситуації збройного конфлікту.
Сама Організація Об’єднаних Націй стає все більш гнучко реагує і підзвітною за свої дії в міру посилення підтримки, яку ми надаємо країнам.
У наступному році виповнюється 75 років з дня заснування Організації. Ця віха є вирішальним моментом для формування нашого майбутнього на спільній основі.
Я запрошую вас приєднатися до цієї розмови.
Давайте спільно домагатися підвищення добробуту в інтересах «нас всіх ‒ народів».
Отже, ми залучились до цієї розмови й представили книжкову виставку. На ній експоновано книги, присвячені, власне, діяльності ООН, а також книги, які так чи так торкаються тематики діяльності цієї організації.

Запрошуємо відвідати виставку!