Семінар-навчання „Роль бібліотек у сучасному світі та професійний розвиток бібліотекарів”

3 жовтня в інформаційно-просвітницькому центрі „Вікно в Америку” відбувся семінар-навчання „Роль бібліотек у сучасному світі та професійний розвиток бібліотекарів”.

Нашими гостями були співробітники обласної, районної, міської та нашої університетської бібліотек.
На семінарі було розглянуто декілька важливих актуальних питань.
На початку Наталка Ясько та Вікторія Чьочь коротко познайомили з проектом „„WOA on the Go”: професійна підтримка персоналу бібліотек переміщених університетів”, з його метою та особливостями.
Потім Оксана Гусакова, координатор центру „Вікно в Америку”, м. Старобільськ, презентувала роботу цього центру, розповіла про ресурси та заходи, що відбуваються на постійній основі.
Колеги з Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Горького з доповіддями „Сепульки в сепулькарії: інформація з нічого” та „Кіберпезпека в бібліотеці”у цікавій формі розкрили особливості формування критичного мислення під час інформаційної війни.
Однією з найцікавіших та найяскравіших доповідей була „Ресурси та сучасні методи вивчення англійської мови, досвід центрів „Вікно в Америку” в удосконаленні вивчення англійської мови” Наталії Диби, координатора центру «Вікно в Америку”, м. Одеса. Пані Наталя дуже захопливо та переконливо розповіла про власний досвід роботи й зацікавила всіх присутніх вивченням англійської мови.

Найбільш активну дискусію викликали питання інтелектуальної власності та академічної доброчесності. Участь у дискусії взяли і бібліотекарі й викладачі. Пані Вікторії Чьочь, яка доповідала була поставлена ціла низка болючих запитань: „Чи потрібно оформлювати авторські права на посібники та підручники?”, „Хто є власником авторських прав: університет чи викладач?”, „Де закінчується плагіат і починається компіляція?” та багато інших.
Треба відзначити, що семінар пройшов у невимушеній жвавій атмосфері, активні дискусії тривали протягом кожного виступу. Нам була дуже цікаво поспілкуватися з колегами й дізнатись багато нового й корисного. Приємно, що такі семінари сприяють не тільки професійному, а й особистому зростанню.
Щиро вдячні нашим гостям, більш того, без перебільшення ‒ нашим новим друзям!
Бажаємо всім успіхів та натхнення й сподіваємось на подальшу співпрацю!