Видатні ювіляри вересня 2019 року

19.09.2019

Категорії: Новини,Оголошення

У вересні 2019 року відзначаємо ювілейні дати – 155-річчя – з днів народження відомих українських письменників Павла Грабовського та Михайла Коцюбинського.

Павло Арсенович Грабовський – лірик, поет, публіцист, перекладач. Звернемо увагу на перекладацьку діяльність Павла Арсеновича, який здійснював величезну роботу як перекладач творів світової поезії. За життя він переклав поетичні твори з 25 літератур світу!

Павлу Грабовському належать переклад двох поем Джорджа Байрона, двох поем Роберта Бернса, віршів Персі Шеллі, Сауті, Вільяма Вордсворта, Теннісона, Генрі Лонгфелло. Елізабет Браунінг, Йоганна Ґете, Генріха Гейне, Віктора Гюго та інших.

Не менш значущою є постать Михайла Коцюбинського та його доробок в українській літературі. Відомі люди так висловлювались про нього:

«Гуцульщині «Тінями забутих предків» Коцюбинський поставив в українському письменстві пам’ятник» (А. Крушельницький).

«Людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п’ят… був справжнім аристократом Духа без жодного силування зі свого боку…» (С. Єфремов).

«Михайло Коцюбинський — письменник сонячний. І не тільки тому, що «носив у душі сонце», як сам про себе казав… Уся його проза… — це світлий, відкритий простір для душі й духу» (О. Логвиненко).

«У Коцюбинського [«Тіні забутих предків»] реальне і міфічне займають два плани: у зо­браженні суспільного життя домінує реальний компонент, у змалюванні життя особи — міфічний» (М. Кіяновська).

На виставці репрезентовано портрети ювілярів, короткий життєпис та творчий шлях, твори письменників, критична література про їх творчий і життєвий шлях.

Запрошуємо!