Ювіляри грудня

Грудень не тільки перший місяць зими, але й останній місяць року. Але він славетний своїми уродженцями.

Так, у грудні 2018 року святкуємо ювілеї двох відомих український: письменників Бориса Грінченка – 155 років з дня народження; Олександра Олеся – 140 років від дня народження.

Борис Грінченко – видатний український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист.

Редактор низки українських періодичних видань. Обстоював поширення української мови в школі та в установах. Літературні псевдоніми: Василь Чайченко, Л. Яворенко, П. Вартовий, Б. Вільховий, Перекотиполе, Гречаник.

Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих, педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури, зокрема «Рідного слова» — книжки для читання в школі. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови».

Олександр Олесь – український письменник, поет, драматург, представник символізму, справжнє ім’я – Олександр Іванович Кандиба.

5 грудня 2018 року на державному рівні в Україні відзначалась пам’ятна дата – 140 років з дня народження Олександра Олеся.

На виставці представлено короткий життєпис ювілярів, авторські книги.