Всеукраїнський тиждень права

10 грудня 2018 р. в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права.

Метою його проведення є ознайомлення школярів і студентів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати.

Уряд схвалив План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 році. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 681-р.

Рішення прийнято для координації міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державної адміністрацій щодо проведення зазначених заходів. Передбачені розпорядженням заходи приурочені до річниці прийняття Загальної декларації прав людини та спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

До цього тижня наукова бібліотека ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» підготувала тематичну виставку, на якій представлено Закони України, кодекси: цивільний, господарський; книги, присвячені різним видам прав людини: цивільному, кримінальному, освітньому, адміністративному, інвестиційному, екологічному тощо.

Безумовно, перлиною виставки є Конституція України.

На особливу увагу також заслуговує «Сучасна правова енциклопедія».

Така виставка стане в нагоді не тільки студентам і викладачам, а й пересічним громадянам, оскільки, на жаль, багато хто з нас не знають свої права.

Запрошуємо відвідати виставку в читальному залі бібліотеки університету.