9 листопада ‒ День української писемності та мови

9 листопада в Україні відзначають день української писемності та мови.

У цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Це свято відзначається в Україні вже 23 роки поспіль.

За ці роки склалися певні традиції святкування цього дня: нагородження кращих українських літераторів і видавництв, які випускають літературу українською мовою, написання радіодиктанту, початок Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика тощо.

У нашому університеті також склалися свої традиції, зокрема в бібліотеці університету представлено тематичну виставку.

Цього року родзинкою виставки є представлення висловів відомих письменників про мову. На виставці також репрезентовано словники, посібники, підручники, які допоможуть підвищити рівень володіння українською мовою.