24 листопада ‒ День пам’яті жертв голодомору

Категорії: Новини,Оголошення

День пам’яті голодомору відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Відповідно до Указу Президента від 26 листопада 1998 року остання субота листопада була оголошена Днем пам’яті жертв голодомору. Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: „Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) „Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій” (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, виключивши в назві та тексті слова „та політічніх репресій”.

Пам’ять про Голодомор увірвалася в простір українського національного самовідчуття тільки в роки перебудови. Зараз важко собі уявити, але комуністичному режиму вдавалося роками приховувати від власних громадян ‒ навіть від тих, хто втратив близьких у роки Голодомору та сам пережив голод ‒ розуміння запрограмованості масового вбивства. Завіса над сценою сталінських злочинів піднімалася повільно і неохоче.

На честь вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу1932‒1933 років наукова бібліотека ЛНУ імені Тараса Шевченка організувала тематичну виставку. Читачі можуть ознайомитися із збіркою статей відомих українських політиків та науковців про передумови виникнення голодоморів в Україні, де на багатьох фактичних матеріалах досліджується обставини, причини, називаються винуватці та визначаються наслідки страшних подій. Окрім цього, наявні матеріали Конгресово-президентської Комісії США, які містять свідчення очевидців-емігрантів з України, що були зібрані впродовж 1983-1984 рр. за спеціальною методикою oralhistoryі є доказом геноциду українського народу. У центрі експозиції представлена збірка „Голод 1933 року на Луганщині”. У ній зібрані матеріали з фольклорної практики студентів факультету української філології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, а також вірші, спогади та новели слобожанців про ті часи.

Треба наголосити на тому, що більшість книг є новими в нашій бібліотеці В них відкриваються унікальні документи, що були засекречені.

На виставці представлений не тільки погляд українців на голодомор 1932-1933 рр., а й погляд жителів інших країн світу.

Запрошуємо відвідати виставку!